Proiect "Carte de vacanță"

Hotărârea privind aprobarea implementării Proiectului cultural "Carte pentru Vacanță" la nivelul tuturor unităților de învățământ de stat aflate în administrarea Sectorului 1 al Municipiului București pentru anul școlar 2023-2024. (descarcă hotărârea)

Situație cărți Proiect "Carte pentru vacanță"

Având în vedere HCL nr. 713/30.05.2024 privind aprobarea implementării Proiectului cultural "Carte pentru Vacanță" la nivelul unităților de învățământ de stat din Sectorul 1 cu scopul de a stimula elevii să descopere și să aprofundeze plăcerea de a citi, să iși cultive interesul pentru cultură și imbunătățirea comnicării orale și scrise, pană la sfârșitul anului scolar 2023-2024 au fost achiziționate și predate elevilor următoarele cărți (descarcă documentul):